Slovensko a Bulharsko podpoří zákaz zneužívání divokých zvířat v cirkusech!

Na Slovensku a v Bulharsku už nebudou v cirkusech k vidění divoká zvířata. Přidají se totiž k moderním evropským zemím, které zachovávají základní morální hodnoty a respektují zvířata jako vnímající bytosti. Bulharsko a Slovensko se tak připojí například k Rakousku, Chorvatsku, Řecku, Kypru, Nizozemsku, Portugalsku a Švédsku v zákazu používání některých nebo všech divokých zvířat v cirkusech.

Slovenský ministr zemědělství, Peter Hajnala, se k tématu vyjádřil takto: „Jednou z aktuálnych priorít, ktorej sa budeme v najbližšom čase venovať, je aj téma „cirkusových“ zvierat. Ministerstvo preto pracuje na vlastnom návrhu novely. Chceme zamedziť zneužívaniu zvierat v cirkusoch a prekračovaniu ich biologických možností.“ Kdy tento návrh bude hotový a vyjde v platnost, zatím Hajnala neuvedl.

Svoboda zvířat se nyní připojuje k blahopřejnému dopisu, který evropské neziskové organizace, bojující za práva zvířat, připravují pro Bulharskou vládu. Doufáme, že zákon omezující zneužívání divokých zvířat v cirkusech bude brzy platný jak v těchto zemích, tak i u nás!

Zdroj:http://aktualne.atlas.sk/cirkusy-bez-zvierat-ich-vystupenia-obmedzi-zakon/slovensko/spolocnost/