Chcete cirkusy bez zvířat? Dejte to najevo!

Chcete cirkusy bez zvířat? Dejte to najevo poklidným protestem! Pro všechny, kteří chtějí aktivně přispět k cirkusům bez zvířat, vytvořila Svoboda zvířat skupinu Celoroční protesty za Cirkusy bez zvířat – 2018, v níž se mimo jiné dozvíte, jak postupovat při organizaci veřejných protestních událostí.

5 jednoduchých tipů k organizaci protestní akce:

  1. Uspořádejte nenásilný protest. Protest je třeba ohlásit na místní obvod podle místa konání. Vyplňte vzor zde a odneste ho na příslušný úřad. K protestu si vyberte místo na obecním pozemku (např. větší chodník před cirkusem, náměstíčko). Protest ohlaste minimálně 5 dní předem (viz www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-84)!
  2. Založte událost protestu na Facebooku (např.: Protest za Cirkusy bez zvířat – Praha 1.4.2018) – do “Podrobnosti” napište, co je cílem protestu, že jde o nenásilnou akci s úmyslem informovat veřejnost a upozornit na problém zvířat v cirkusech (inspirovat se můžete zde). Odkaz na Vaši událost nasdílejte do skupiny Celoroční protesty za Cirkusy bez zvířat – 2018 a také nám o ní napište na cirkusy@svobodazvirat.cz (pomůžeme s propagací na FB Cirkusy bez zvířat a Svoboda zvířat).

Na protestu:

  1. Rozdávejte informační letáčky a omalovánky; volně ke stažení: letáček zde, omalovánky medvědi zde, omalovánky slon zde.
  2. Sbírejte podpisy pod cirkusovou petici, ke stažení zde.
  3. Vyfoťte se s transparenty “Chceme cirkusy bez zvířat” a sdílejte je na sociálních sítích s hashtagem #cirkusybezzvirat. Fotky pošlete na cirkusy@svobodazvirat.cz, zveřejníme je v rámci fotokampaně Cirkusy bez zvířat. Nicméně abychom je mohli uveřejnit, je potřeba, abyste zároveň s fotografiemi poslali i souhlasy s jejich použitím od všech zúčastněných (formulář souhlasu ke stažení zde.

Získáte-li před akcí kontakty na místní média, a zašlete-li jim stručnou pozvánku na protest (kde, kdy, proč), tím lépe! Na místě pak novinářům sdělte, co je účelem protestu.

Během protestu nebraňte nikomu v pohybu, nebuďte agresivní ani vulgární. Buďte nekonfliktní, pouze informujte kolemjdoucí a podobně k tomu vyzývejte i ostatní.

Děkujeme, že Vám zvířata v cirkusech nejsou lhostejná!